základní rámy

/album/zakladni-ramy/segment-a2b-04-jpg/ Segment Sg2-spodní díl - pro skryté nádraží SN2 - v rozpracovaném stavu. Tento díl doznal v průběhu stavby největších změn a to zejména pro vylepšení přístupu ke kolejím ve skrytém nádraží SN2. Přístupy budou zespodu i z boků. /album/zakladni-ramy/pa051709-jpg/ segment 5 - musel být řešen ve spádu, protože jsem potřeboval získat dostatečnou vzdálenost pro minimální spád do sjezdu k SN2. Spirálu jsem zavrhl okamžitě, protože při dostatku místa mi přišlo logičtější udělat přirozené stoupání (max.2%)
/album/zakladni-ramy/ram-a2-jpg/ Kompletní segment Sg2 s napojením na Sg1 a Sg4. Vrchní díl Sg2 je snímatelný. Přístupové otvory podél boků byly vytvořeny až následně. /album/zakladni-ramy/ramy-a1-a2-a4-jpg/ Sg1 + Sg2 (nádraží N1). Vlevo je vidět připravený otvor pro vjezd do SN2. Později bude proříznut do přesného tvaru tunelového portálu.
/album/zakladni-ramy/ramy-a1-a4-jpg/ V popředí je Sg1 (nádraží N1). Vlevo část Sg2 a vzadu Sg4. Byl jsem netrpělivý, tak už jsem si zkusmo začal pokládat nádražní koleje... (PECO kód 100). /album/zakladni-ramy/segment-a2b-jpg/ Práce na Sg2 - pro skryté nádraží SN2. Navýšil jsem ho o šířku lišty, aby mezera k hornímu dílu byla 15 cm. V pozadí lůžko pro unavené modeláře.
/album/zakladni-ramy/segment-a2b-02-jpg/ Rozpracovaný spodní díl Sg2 (SN2). Vrchní díl bude snímatelný a jeho poloha je fixována kolíčky. Používám lepidlo Patex a nápoj Magnesii (pro návštěvy džus ovocný). K lůžku přibyla pokrývka. To pro případ, že by mě už nepustili domů... /album/zakladni-ramy/segment-a2b-03-jpg/ Sg2 - spodní díl pro Sn2. Přístupové otvory jsou provedeny z boků horního dílu.Později (po pokládce kolejí v SN2) jsem se rozhodl vyřezat do základové desky další otvory pro přístup zespodu. Světlá výška na horní díl bude 15 cm.